Разделы
Строительство [220]
Ремонт [116]
Форма входа
Логин:
Пароль:
Поиск
Друзья сайта

Статистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Строительство и ремонт » СтроительствоЛазерний далекомір Makita

Лазерний далекомір Makita

 

Лазерный дальномерЛазерний далекомір Makita - це електронний вимірювальний прилад, який служить для визначення відстані. Фактично він представляє собою вдосконалену, більш функціональну і точнішу альтернативу звичайної рулетці. Лазерний далекомір Makita знайшов широке застосування в будівельній (для вимірювання геодезичних показників) та ремонтної сфері, при виробництві і збірці меблів, а також у побуті. Він ефективний для роботи у важкодоступних місцях, зокрема для вимірювання колодязів і шахт. За допомогою лазерного далекоміра Makita можна проводити виміри, як на відкритому, так і в закритому просторі, як у вертикальній, так і в горизонтальній площині. Однак сама ідеальна точність досягається при здійсненні вимірів в слабоосвещенном теплому приміщенні.


Принцип дії лазерного далекоміра Makita грунтується на відправленні і прийомі електромагнітних хвиль (лазерних променів). Відповідно його головними конструкційними елементами є випромінювач і відбивач. Посилаючи лазерний промінь, прилад фіксує час проходження променя і повернення його відображення. Потім за допомогою математичного розрахунку і з урахуванням швидкості світла він відображає на дисплеї вийшов результат обчислення в метрах з точністю до сотих часток. Лазерні далекоміри Makita випромінюють видиме лазерний промінь з передньої частини приладу і відносяться до лазерів 2 класу потужності. Клас 2 являє собою систему малої потужності і не створює небезпеки при випадковому попаданні погляду людини на промінь лазера. Однак виробник не рекомендує дивитися прямо в лазерний промінь і тим більше направляти його на людей.


Використання лазерного далекоміра Makita виключає ймовірність помилок виконавця, за умови, що той ознайомився з інструкцією, однак не виключає ймовірність мінімальної похибки, яка залежить від дальності проведених вимірювань і впливу зовнішніх чинників, таких як відбивна здатність поверхні, ступінь освітленості і так далі. Наприклад, шорстка або темна поверхня об'єкта буде поглинати випромінювання, а значить, наявність похибки буде більш ймовірним. А при яскравому денному світлі складніше побачити лазерну точку, так як вона стає практично невидимою. Однак і в таких ситуаціях існують способи і методи відомості похибки до мінімуму.


До основних характеристик лазерного далекоміра Makita відносять діапазон вимірювань, їх похибка, а також габаритні параметри інструменту.
Показник діапазону вимірювань залежить від потужності джерела випромінювання. Лазерні далекоміри Makita представлені в двох варіантах діапазонів: 0,05-60 м (Makita LD060P) і 0,05-100 м (Makita LD100P). Чим більша відстань може виміряти далекомір або лазерний нівелір, тим вища його ціна.
         
Про можливу похибки вимірювання вже говорилося раніше, в контексті впливу на неї зовнішніх чинників. Крім цього компанія Makita відразу інформує споживача про те, що точність вимірювання лазерного далекоміра може варіюватися в діапазоні ± 1,5 мм на метр. Для проведення більшості вимірів дана величина часом і не істотна. Похибка може також зростати при збільшенні відстані до вимірюваного об'єкта.


Що стосується габаритів і маси лазерних далекомірів Makita, то вони всі уявляють собою компактні, зручні і невеликі за розміром прилади прямокутної форми. Залежно від моделі їх довжина становить 11 (Makita LD100P) і 13 см (Makita LD060P), а вага не перевищує 125 грам. На передній панелі виробу розташовується рідкокристалічний дисплей (трьох-або чотирирядкова) з вбудованим підсвічуванням і функціональні клавіші, за допомогою яких задаються точки відліку і проводяться необхідні розрахунки.


Всі електроінструменти Makita призначені для професійного використання та інтенсивної експлуатації, у зв'язку з чим вони мають міцний прогумований корпус з підвищеною вологи й пилу і несприйнятливі до перепадів температури.


Лазерний далекомір залежно від його класу забезпечується різноманітними додатковими опціями. Моделям Makita притаманний наступний набір розширених функціональних можливостей:
- Обчислення обсягу і площі;
- Додавання і віднімання вимірювань;
- Вимірювання довжини за формулою Піфагора;
- Сенсор кута нахилу;
- Функція розмітки;
- Позиційна скоба;
- Таймер затримки часу;
- Запам'ятовування результатів вироблених вимірів.


Функції вимірювання площі та об'єму, мабуть, самі прості і затребувані функції лазерних далекомірів Makita. Для реалізації функції вимірювання площі необхідно докласти тильну поверхню приладу до однієї стіни і націливши його на протилежну стіну призвести перший завмер, потім виконати ті ж дії з другою парою стін. В результаті цих двох маніпуляцій на дисплеї далекоміра відобразиться шукана площа. Вимірювання об'єму приміщення аналогічно функції вимірювання площі з тією лише відмінністю, що вимагає більшої кількості дій.


Додавання і віднімання вимірювань - опція, яка необхідна у випадках, коли потрібно зробити виміри в декількох приміщеннях, а потім ще і провести з ними ряд математичних операцій. Вона спрощує роботу оператора, економить його час і не вимагає наявності блокнота для записів, ручки, калькулятора.


Вимірювання довжини за формулою Піфагора (обчислення відстані за двома проміжним замірами) - функція, якої забезпечуються всі останні моделі лазерних далекомірів Makita. Вона ефективна в тих випадках, коли відсутня, так звана «точка упору» для лазерного променя або утруднений доступ до вимірюваного віддалі, тобто вимірювати доводиться як би з боку. Прикладом таких вимірювань може бути завмер висоти стіни, глибини котловану, обмір фронтону або кроквяної конструкції. Для реалізації цієї функції в пам'ять далекоміра «зашивається» певний набір схем, по яких і відбувається подальший розрахунок відстані.


Сенсор кута нахилу призначається як для вимірювання кутів до ± 45 °, так і для обчислення горизонтальних і вертикальних відстаней до важкодоступних або недоступних об'єктів. Цією функцією, що дозволяє визначати відстань до цілі навіть по єдиному похилому заміром, доповнені всі моделі лазерних далекомірів Makita (Makita LD060P, Makita LD100P). Вона також актуальна в тих випадках, коли на шляху лазерного променя присутній нездоланна перешкода. Проведені приладом обчислення, в даному випадку, також надійні, як і при проведенні звичайних замірів.


Наявність позиційної скоби, або як її ще в побуті називають «відкидна п'ятка», обумовлено необхідністю проведення замірів на стику стін або з внутрішнього кута конструкції. У модельному ряду далекомірів Makita їй оснащена більш потужна модель Makita LD060P. Позиційна скоба дозволяє уникнути прорахунків при установці віконних рам, дверей, воріт, тобто в тих ситуаціях, коли для обліку та за можливості усунення ефекту паралелограма (ширина отвору однакова у всіх точках, але сам він завалений на бік) роблять виміри не тільки довжини і ширини отвору, але і враховують максимальні відстані між протилежними внутрішніми кутами. Геометрія прорізу буде вважатися правильною при рівних значеннях обох діагоналей прорізу. Щоб виміряти діагональ позиційна скоба, яка розташовується на тильній стороні приладу, відкидається, встановлюється в кут і береться за точку відліку. При цьому в ситуації з далекоміром Makita LD060P це переключення відбувається автоматично.

Опція «таймер затримки часу» була розроблена фахівцями компанії для максимально точного проведення розрахунку. Сенс полягає в тому, що при її активації вона дає лазерний далекомір Makita запас часу для «заспокоєння» після впливу оператора на клавіатуру і лише потім самостійно виробляє завмер. Адже якою б чутливою і м'якою НЕ була клавіатура приладу, найменше натискання на неї може призвести до відхилення лазерного променя від точки прицілу.

Запам'ятовування результатів вироблених вимірів покликане полегшити роботу оператора, позбавивши його від додаткових аксесуарів для фіксування зроблених замірів. При цьому, очевидно, що чим більше значень може вмістити пам'ять далекоміра Makita, тим це краще для користувача і тим дорожче буде вартість самого приладу. Залежно від моделі, пам'ять може або обнулятиметься при повній розрядці батареї або буде зберігатися до того моменту, поки ви самі не приймете рішення очистити її.

Лазерний електронний далекомір Makita може бути придбаний як окремо, так і в комплекті з додатковими аксесуарами, необхідність у яких залежить від особливостей та сфери використання приладу. У першу чергу, для проведення особливо точних вимірів, а також при вимірюванні відстані перевищує 30-40 метрів рекомендується встановлювати далекомір на спеціальний штатив. Це мінімізує амплітуду коливань лазерного променя і забезпечить високу точність вимірів. Як запасний варіант далекомір Makita можна просто встановити на будь-яку стійку поверхню.

Крім того, уникнути можливих похибок при вимірах може допомогти спеціальна відбивна пластина (мішень). Особливість мішені полягає в тому, що вона виготовляється з гладкого пластика, покритого плівкою, і її поверхня добре відбиває сигнал. Ефективна при низькому коефіцієнті відбиття вимірюваної поверхні і при проведенні замірів на великих відстанях.

Як додаткові аксесуари, так і сам вимірювальний прилад рекомендується купувати тільки у офіційного дилера компанії Makita. Це забезпечує два види переваг - гарантована якість продукції та гарантована якість обслуговування.

Гарантована якість продукції підтверджується наступним:

- Три роки заводської гарантії;
- Післягарантійне обслуговування;
- Виключно нові прилади;
- Повний комплект супровідної документації, а також зарядна батарея і чохол для зберігання;
- Можливість заміни вимірювального приладу при виявленні заводського браку;
- Дотримання постачальником правил транспортування і зберігання.

Тільки придбання приладу у офіційного дилера може бути гарантією його відповідності міжнародним нормам і стандартам, що в свою чергу є запорукою довговічності та безпеки технічного виробу.

Гарантована якість обслуговування забезпечується за рахунок висококваліфікованого персоналу компанії, що проходить навчання та підтвердження своєї кваліфікації, наявності спеціалізованої технічної літератури, а також за рахунок існування постійно поповнюється складу.

Крім того, клієнти офіційного дилера завжди можуть отримати консультацію з усіх питань у фахівців компанії.

Категория: Строительство | Добавил: admin (21.06.2013)
Просмотров: 1135 | Теги: Лазерный дальномер Makita, электронный измерительный прибор дл
Всего комментариев: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

 


    

Пятница, 14.12.2018, 05:52

 Вы вошли как Гость

Группа "Гости"

          Приветствую Вас Гость

          RSS

 

 Copyright MyCorp © 2018 
Сохранить